O nás

Jmenuji se Alena Finsterlová a spolu s mým týmem tvoříme a vydáváme názorné české didaktické pomůcky pro učitele a děti v mateřských a základních školách. Vydáváme pod značkou Učení s nápadem.

V minulém roce jsme rozšířili komunikaci směrem k rodičům a založili značku pro rodiče Učení s nápadem – Hravě v hlavě

Značka Hravě v hlavě vznikla hlavně pro rodiče, kterým není jedno s jakou úrovní půjde jejich dítě do školy. Je také pro rodiče, kteří neustále hledají způsob, jak harmonicky a zároveň systematicky rozvíjet předškolní a školní schopnosti, a tak svým dětem umožnit, aby hned od začátku první třídy zažívaly pocit úspěchu.

Je velmi smutné vidět dítě se slabými znalostmi, které se hned od začátku první třídy trápí, že mu vše nejde, tak jak si představovalo. Přitom dítěti můžeme tuto cestu ulehčit včasnou přípravou.

V mém týmu jsou nejen učitele s dlouholetou praxí, kteří ví nejlépe, jak má být vaše dítě do školy připraveno, ale také autorka textů pro děti, pedagožky z MŠ i ZŠ, speciální pedagožka, logopedka, ilustrátorky. Tvoříme tvůrčí tým, který do všeho co dělá, dává hlavně srdce. Nepodléháme komerčním směrům.

Ctíme zásady Jana Amose Komenského.

Chceme být ku prospěchu vám učitelům, dětem, rodičům. Mít pro vás čas, pochopení a být tu prostě pro vás.

Ptejte se nás a my vám odpovíme na vše, co vás trápí. Sdílejte s námi radosti, ale i starosti. Já sama mám tři děti, tak vím, co asi prožíváte.

Vyznáváme názorné a činnostní učení.

Vše si děti musí takzvaně osahat.  Máme dlouholeté zkušenosti v oboru a chceme se o ně s vámi podělit.

Důsledná a systematická příprava do školy je dobrým předpokladem k lehčímu startu.

 

Něco málo o mně…

Jsem přesvědčena o tom, že 1. třída rozhodne, jaký vztah bude mít naše dítě k dalšímu vzdělávání. Já sama mám tři děti, tak vím, co asi prožíváte.

I já se neustále se vzdělávám, nastudovala jsem desítky publikací, metodik o předškolním vzdělávání, absolvovala kurzy Tvořivé školy, mám několik kurzů vzdělávání Montessori a také kurz NevýchovyVedla jsem konzultace s odborníky z různých oblastípsychologie, pedagogiky, logopedie, speciální pedagogiky.

Při mé tvorbě mě ovlivnila kniha Digitální demence a také neurolog Martin Jan Stránský i mnoho dalších.

Nemůžeme nechat odpovědnost za přípravu do školy na školkuZáleží hlavně na nás, jak své dítě do školy připravíme, a jak se v ní bude cítit. Je důležité s přípravou začít včas.

Buďme tedy trpěliví, buďme dětem oporou a hledejme společně cesty ke vzdělání. 

Přála bych si, aby děti toužily po vědění a nebyla pro ně a jejich rodiče prioritou výborná známka.

Hravě v hlavě!

Vaše Alena Finsterlová