Malá násobilka do lavice – Hravě v hlavě!

Malá násobilka do lavice – vše na jednom místě!

Učíte na 1. stupni základní školy a trávíte dlouhé hodiny přípravami na výuku?

Kopírujete, laminujete, stříháte a připravujete si pomůcky do výuky?

Připravili jsme pro vás ucelený soubor pomůcek pro výuku malé násobilky, Malou násobilku do lavice – hravě v hlavě.

V krabici najdete vše pro vaši výuku. Součástí souboru je příručka pro učitele s ukázkami 19 her, které můžete použít při vyvozování i procvičování násobilky. Jak hry hrát najdete na našem youtube kanálu Učení s nápadem.

Kašírovaná krabice obsahuje 220 demonstračních karet pro násobení i pro dělení každé násobilky od 0 do 10. K těmto kartám patří karty s grafickým znázorněním. Grafické znázornění je velice důležité při vyvozování i při samotném pochopení podstaty násobilky.

V souboru najdete také karty s názvoslovím pro násobení a samozřejmě i pro dělení.

Důležité pro procvičení násobilky je upoutat děti hrouneotrávit je hned na začátku. Proto je v krabici připraveno 5 sad malých kartiček s výsledkem na rubové straně. Lze je velmi dobře používat při hrách a při opakování a procvičování násobilky.

Součástí je také oboustranně popisovatelná tabulka násobků – z jedné strany jsou násobky vytištěné a z druhé strany je tabulka prázdná a připravená na doplňování.

Velice oblíbená je hra Bingo – máte k dispozici 30 kusů kartiček pro násobilku dvou až pěti a 30 kusů kartiček pro násobilku šesti až deseti. Kartičky jsou opět popisovatelné a mazatelné, takže je možné je používat opakovaně.

Děti velice baví také hra Domino – kartičky si rozstříháte, vložíte do přiloženého pytlíčku a hru máte připravenou do hodiny.

Vše je prakticky uložené v jedné krabici, takže se Vám nestane, že byste byli překvapeni tím, že nemáte přípravu na hodinu.

Hravě v hlavě!

Romana Tomášková